рашка потрібна Трампу для війни з Китаєм

Це давно не секрет, що головним суперником США визнається не росія, а Китай -- країна, на відміну від роісі, набагто більше небезпечна, технологічно та економічно розвинутіша, та системніша. Саме з цієї причини США не хотіли поразки росії, бо це лише підштовхнуло би її ще більш тісних обійм з Китаєм та клієнтізацією ерефії. Справа в тому, що рашка має найбільший на планеті ядерний потенціял, за нею йдуть Штату. У Китая не має ядерного паритету зі Штатами, але якщо вони об'єднають свій арсенал із російським, то вже зможуть претендувати на знищення США.

Якщо брати це до уваги, то дії та інтереси Вашингтону починають мати сенс. Наразі росія послаблена, тому вимушена погодитися на поступки Америці та, певно, дати якісь гарантії того, що у майбутній війні із Китаєм вона, як мінімум, не буде підтримувати Пекін, а як максимум -- буде воювати разом з американцями на Далекому Сході та в Тихоокеанському басейні. Але, спитаєте ви, навіщо це пинявому, якщо у них і так "гарні та братерські" стосунки із Китаєм? Ну, дві тоталітарні диктатури, дві ублюдії, шалені економічні оберти -- чим їм у двох погано? Відповідь, насправді, на поверхні. "Вікова російсько-китайська дружба" -- це міф епохи путінізму, штучний пропагандиський продукт, ефемерний та тимчасовий.

Історія взаємовідносин Московії та Китая розглядається в офіційній китайській історіографії виключно як історія підступності, обману, приниження та геноцидів.

Колонізація московією Амурського краю та Далекого Сходу розпочалася в 17 столітті. Цей період китайські історики асоціюють із винищенням російськими колонізаторами місцевого населення. Єрофєя Хабарова, одного з таких першопроходців на Амурі, вони називають проводником московською експансії, грабіжником та "ловчим птахом та гінчим псом агресії царської росії проти Китаю".

Китайці, що проживали в Амурському краї, почали називати росіян "лоча" -- "злібні демони, що харчуються людською плоттю".

В той час, як московські царі намагалися встановити із Цинською династією рівноправні відносини, за конфуціанською картиною всесвіта московити розглядалися як представники дикого васального варварського народу, що приїздять до Пекіну щороку платити данину Імператору, що був Сином неба. Російських послів постійно принижували, вимагаючи від них ставати на коліна та кланятися головою в ноги Імператору Китая.

Був у московитів тоді такий острог на річці Амур, називався Албазін. Туди, до речі, зіслали українського гетьмана Дем'яна Многогрішного, коли він впав в немилість московському царю, і відбивав там атаки маньчжурів. У 1680-х роках імператор Каньсі поставив за мету вибити росіян з Амуру та повернути до свого контролю скорені народи. Цинськими військами знищуються десятки російських поселень, страчуються полонені, серед яких було і багато наддніпрянських козаків. Тоді московити змогли заключити з китайцями перший в історії дипломатичний договір (Нерченський) 1689 року. Це був невигідний для них договір -- окрім розмежування кордону, за ним російські поселення в Амурі мали бути знищенні, а росіянам було заборонено селитися в цьому краї взагалі. Натомість, китайці розглядають його як справедливий та рівноправний.

У 19 столітті Цинська імперія була сильно ослаблена опіумними війнами. Цим скористалася російська імперія, відтявши у китайців увесь Далекий Схід. Так, були укладені Айгунський (1858) та Пекінський (1860) договори. Цікаво, що ці сторінки російсько-китайської дипломатії істориками піднебесної розглядаються як несправедливі агресивні дії -- росія, скориставшись слабкістю свого сусіда, підступно пішла на порушення нерченського договору та забрала собі ісконно китайські землі із корінними китайським населенням.

Перелічувати ці моменти історії ожна дуже багато. Чого тільки вартують дії Китаю на острові Даманському. Варто зрозуміти лише одне -- Китай та росія -- ніякі не друзі і не союзники. Вони -- природні суперники, і Китай тільки і чекає моменту, аби скористатися слабкістю москви для поновлення свого панування на Далекому сході. Російська армія знатно поряділа через війну в Україні -- зараз їх кордон на Сході практично не прикритий. І в кремлі не дурні сидять -- вони це чудово розуміють. Те, що росія в Китаї розглядається, як підступний сусід-варвар, знають усі, хто займається китаїстикою, яка в рашці, на відміну від України, знаходиться на дуже високому рівні. Тому у рашки банально немає виходу окрім як піти на поступки Трампу, аби не бути з'їденою Піднебесною